Biedronka
Carle Eric

Oto pełna humoru opowiastka o uprzejmości. Jej bohaterka, zadziorna biedronka, za nic ma dobre maniery. Pewnego ranka wyrusza w daleką podróż. Spotyka po drodze wiele zwierząt małych i dużych. Towarzysząc biedronce mały czytelnik zapoznaje się nie tylko z zasadami grzeczności, ale również z nazwami pór dnia i zdobywa biegłość w posługiwaniu się zegarkiem.

Tatarak, Warszawa
Hotele dla owadów.
Orlow von Melanie

Dlaczego warto zbudować hotel dla owadów?
Owady to główni zapylacze i bez nich rośliny nie będą dawać plonów. Budowa hoteli dla owadów przyczyni się do ochrony dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk.
Zbudowanie hotelu dla owadów to właściwie nic trudnego, ale czy (...)

Multico, Warszawa
Jak interpretować znaki zodiaku
Gravelaine Joëlle de

Astrologia powróciła do łask. Zagościła na stałe w komputerach biur matrymonialnych, wykorzystywana jest w testach orientacji zawodowej. Pomaga znaleźć partnera na całe życie, przewidzieć małżeński kryzys, zrozumieć krnąbrnego nastolatka. Znak zodiaku jest jak skarb schowany w bankowej skrytce - możemy z niego skorzystać dopiero wtedy, kiedy znajdziemy pasujący kluczyk. Trzymasz (...)

Hachette, Warszawa
Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek
Ożogowska Hanna

Powieści Hanny Ożogowskiej odznaczają się pogodnym humorem, wartką akcją, a ich sympatyczni bohaterowie zdobywają sobie dużą popularność u czytelników.

MAW, Warszawa
Człowiek, który jedzie na tygrysie
Bhattacharya Bhabani

Gdyby ciemnoskóry Kalo nie ukradł bananów, nie dostałby się do więzienia. Gdyby nie siedział w więzieniu, nie poznałby więźnia B-10 i tajemnicy kamienia boga Siwy. A wtedy nie powstałaby w Kalkucie nowa świątynia, kowal Kalo nie chodziłby przepasany bramińskim sznurem i Czandra Lekha nie byłaby taka smutna...

Czytelnik, Warszawa
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Niezwykle elegancki album - ze zdjęciami i ilustracjami, starannie opracowany graficznie. Idealna pamiątka dla dziecka z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W książce znajdują się: krótka historia zbawienia, list Jana Pawła II do dzieci przystępujących do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, fragment homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Zakopanem do dzieci (...)

Zielona Sowa, Kraków