Tajemniczy ogród
Hodgson Burnett Frances

Mary Lennoxpostracierodziców zostajeoddanapodopiekę wuja.Okazujesię ondziwnym,nieprzystępnym człowiekiem. Jeszczedziwniejszyjestjegodom,wktórym często rozlegasię czyjś płacz, iznajdujący wpobliżu domuogród, doktórego nikomuniewolnowchodzić. Marypostanawiajednakodkryć przyczynę płaczu idostać się downętrza tajemniczegoogrodu.Czyjejsię toudało ijakiebyły tegoskutki,przekonaciesię (...)

Prószyński i S-ka, Warszawa
Stanisław Brzozowski. Postawa krytyczna. Wiek XX
Mencwel Andrzej

Stanisław Brzozowski (1878-1911) – poeta e filosofo, jak określił się przedśmiertnie, swą pasję filozoficzną i krytyczną poświęcił służbie osobowości twórczej, polskości nowoczesnej, ludzkości wyzwolonej. Filozofia dojrzałości dziejowej, którą stworzył, oznaczała świadomą postawę krytyczną wobec wszelkich demonów przyrody i historii, to znaczy natury ubóstwionej i historii (...)

Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa
Nie zatrzymasz mnie
Clarkson Jeremy

Jeremy Clarkson dobrze wie, że życie to nie tylko samochody. Książka, którą trzymacie w rękach, jest koronnym dowodem tej tezy. Dowiecie się z niej: dlaczego wszyscy powinniśmy mieć prawo wyboru prezydenta Stanów Zjednoczonych, które ze wszystkich boskich stworzeń jest najgłupsze, czy warto sprawdzać swoje biorytmy i dlaczego nie wynaleziono jeszcze środka przeciwko łysieniu. Nie (...)

Insignis Media, Kraków
Trixie Trader
Dunne Helen

Trixie z londyńskiego City dowiaduje się od swojego szefa, że po raz ostatni przedłużyła sobie przerwę na lunch i ma sześć tygodni na ostateczne znalezienie poważnego klienta, gdyż inaczej grozi jej wylądowanie na bruku, postanawia zakasać rękawy swojego żakietu od Armaniego i wziąć się ostro do pracy. Doskonale zdaje sobie sprawę, że przy jej długach - przerastających zadłużenie (...)

Zysk i S-ka, Poznań
Wizerunek zła
Masterton Graham

Grayowie zamawiają zwykły rodzinny portret. Pasją malarza jest jednak czarna magia. Za jej sprawą rodzina starzeje się? wyłącznie na płótnie. Początkowo zaskoczeni, Grayowie bezwzględnie wykorzystują swoją nieśmiertelność. Doprowadzeni do rozpaczy okoliczni mieszkańcy kradną im w końcu magiczny obraz i, grożąc jego zniszczeniem, zmuszają ich do opuszczenia Europy. Ale (...)

Rebis, Poznań
Tata mimo woli + CD

Stanisław Staszewski na trwałe wpisał się w obraz kultury polskiej niestety dopiero po swojej śmierci. Poznany przez szersze audytorium dzięki takim postaciom jak Jacek Kaczmarski, Jerzy Zalewski, Nina Terentiew czy wreszcie ja, zaistniał w obrazie kultury narodowej na początku lat 90.Ostatni dzwonek by przypomnieć dogłębnie jego postać zabrzmiał w rękach Jarka Dusia, który wraz ze (...)

In Rock Music Press, Konin