Słownik poprawnej polszczyzny PWN + CD
Drabik Sobol Lidia Elżbieta opr.

Słownik zawiera:
* ponad 12 000 haseł opracowanych na podstawie Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją prof. Andrzeja Markowskiego;
* 18 000 komentarzy normatywnych poświęconych trudniejszym kwestiom językowym;
* dwie normy językowe – wzorcowa i potoczna;
* osobny blok haseł problemowych, stanowiący samodzielne kompendium językowe (m.in. (...)

PWN, Warszawa
Wędrówki Tappiego po mruczących górach
Mortka Marcin

Trzeci tom przygód Tappiego i jego przyjaciół.
Tym razem Tappi i Chichotek ruszają na wyprawę w Mruczące Góry, aby odnaleźć smoka, który zabrał czarodziejską miskę olbrzyma Głabrzycha. Dzięki tej misce olbrzym był dobry i grzeczny, więc kiedy znikła, Głabrzych wpadł w tak wielki gniew, że zaczął rzucać wszystkim [i wszystkimi], co mu w ręce wpadło. Szumiący Las popadł przez to (...)

Zielona Sowa, Kraków
Nie zatrzymasz mnie
Clarkson Jeremy

Jeremy Clarkson dobrze wie, że życie to nie tylko samochody. Książka, którą trzymacie w rękach, jest koronnym dowodem tej tezy. Dowiecie się z niej: dlaczego wszyscy powinniśmy mieć prawo wyboru prezydenta Stanów Zjednoczonych, które ze wszystkich boskich stworzeń jest najgłupsze, czy warto sprawdzać swoje biorytmy i dlaczego nie wynaleziono jeszcze środka przeciwko łysieniu. Nie (...)

Insignis Media, Kraków
Tengu
Masterton Graham

O Hiroszimie Amerykanie już dawno zapomnieli, ale wśród Japończyków pamięć o zagładzie atomowej ciągle żyje. W potwornie zniekształconym ciele Kappy kryje się zimny, nieskończenie pokrętny umysł, potężna, okultystyczna i śmiercionośna moc. Jego międzynarodowa sieć zaczyna działać: zsyła na Kalifornię najstraszliwsze japońskie demony. Będzie to pierwszy krok w kierunku całkowitego (...)

Zysk i S-ka, Poznań
Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką
Rowan Marina

Jest to opowieść o F-10. To nie bohater science fiction. To medyczny symbol coraz częściej spotykany na drukach L-4, symbol choroby, na którą cierpi co siódmy obywatel naszej planety. Choroba ta nosi nazwę: zespół uzależnienia od alkoholu, inaczej - alkoholizm. Jest to książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i o tym, jak trudno odnaleźć się w nowym, trzeźwym życiu. Jest to (...)

Zysk i S-ka, Poznań
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Niezwykle elegancki album - ze zdjęciami i ilustracjami, starannie opracowany graficznie. Idealna pamiątka dla dziecka z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W książce znajdują się: krótka historia zbawienia, list Jana Pawła II do dzieci przystępujących do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, fragment homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Zakopanem do dzieci (...)

Zielona Sowa, Kraków