Słownik poprawnej polszczyzny PWN + CD
Drabik Sobol Lidia Elżbieta opr.

Słownik zawiera:
* ponad 12 000 haseł opracowanych na podstawie Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją prof. Andrzeja Markowskiego;
* 18 000 komentarzy normatywnych poświęconych trudniejszym kwestiom językowym;
* dwie normy językowe – wzorcowa i potoczna;
* osobny blok haseł problemowych, stanowiący samodzielne kompendium językowe (m.in. (...)

PWN, Warszawa
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1
Mantel Hilary

Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyobraźni – opowiada o losach trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Georges-Jacques Danton: żarliwy, tryskający energią i zadłużony po uszy… Maximilien Robespierre: niepozorny, pracowity i obawiający się przemocy… Camille Desmoulins: wspaniały (...)

Sonia Draga, Katowice
Krótka historia wróżbiarstwa
Görgens Alfred

W książce omówiono nie tylko historię wróżbiarstwa, ale także praktyczne stosowanie poszczególnych metod.

Videograf, Katowice
Powrót z tamtego brzegu
Bojar-Fijałkowski Gracja

Czytelnik znajdzie w tych wspomnieniach żołnierską tułaczą dolę, nieprzepartą wolę dalszej walki z wrogiem i cenę, którą trzeba było za to zapłacić. Znajdzie wiedzę o wydarzeniach, będących udziałem autora, oraz głęboką refleksję nad ogromem zła i nieszczęść, jakie niesie człowiekowi wojna.

MON, Warszawa
Człowiek, który jedzie na tygrysie
Bhattacharya Bhabani

Gdyby ciemnoskóry Kalo nie ukradł bananów, nie dostałby się do więzienia. Gdyby nie siedział w więzieniu, nie poznałby więźnia B-10 i tajemnicy kamienia boga Siwy. A wtedy nie powstałaby w Kalkucie nowa świątynia, kowal Kalo nie chodziłby przepasany bramińskim sznurem i Czandra Lekha nie byłaby taka smutna...

Czytelnik, Warszawa
Nikifor. Malarstwo

Nikifor (Epifaniusz Drowniak) to jeden z najbardziej fascynujących artystów sztuki europejskiej XX wieku, samouk, półanalfabeta – postać tajemnicza i kontrowersyjna.
Znaczną część swojego życia spędził w skrajnej nędzy, aby pod koniec dostąpić zaszczytu wystawiania swoich obrazów w prestiżowych galeriach na całym świecie, w zyskując międzynarodową sławę.
Album stanowi (...)

Bosz, Olszanica