Wielki słownik wyrazów obcych PWN + CD
Bańko Mirosław

Największy słownik wyrazów obcych na polskim rynku. Niezbędny zarówno profesjonalistom, jak i wszystkim użytkownikom polszczyzny.
* około 40 000 haseł i podhaseł, w tym prawie 14 000 po raz pierwszy w tym wydaniu,
* wyrazy, które stosunkowo niedawno weszły do polszczyzny (np. audiotekstowy, biznes partner, chat, faktoring, gyros, ramoneska, reality show, survival), oraz (...)

PWN, Warszawa
Stanisław Brzozowski. Postawa krytyczna. Wiek XX
Mencwel Andrzej

Stanisław Brzozowski (1878-1911) – poeta e filosofo, jak określił się przedśmiertnie, swą pasję filozoficzną i krytyczną poświęcił służbie osobowości twórczej, polskości nowoczesnej, ludzkości wyzwolonej. Filozofia dojrzałości dziejowej, którą stworzył, oznaczała świadomą postawę krytyczną wobec wszelkich demonów przyrody i historii, to znaczy natury ubóstwionej i historii (...)

Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa
Mój niesforny szczeniak. Przygoda nad morzem
Webb Holly

Jack Russell Terrier: mały pies, WIELKI charakter!
Chociaż te małe, żwawe psy wyhodowano jako rasę myśliwską, świetnie nadają się też na domowych ulubieńców. Są bardzo odważne i wierne, a przede wszystkim pragną być w centrum uwagi! Można je tresować i uczyć różnych sztuczek. Przekonasz się, że Twój pupil umie skakać wyżej niż dwa razy większe psy! Te psy są też bardzo wesołe i (...)

Zielona Sowa, Kraków
Powrót z tamtego brzegu
Bojar-Fijałkowski Gracja

Czytelnik znajdzie w tych wspomnieniach żołnierską tułaczą dolę, nieprzepartą wolę dalszej walki z wrogiem i cenę, którą trzeba było za to zapłacić. Znajdzie wiedzę o wydarzeniach, będących udziałem autora, oraz głęboką refleksję nad ogromem zła i nieszczęść, jakie niesie człowiekowi wojna.

MON, Warszawa
Ziemia obiecana t. 1-2
Reymont Stanisław

Powieść ta ukazuje z wielkim realizmem powstanie kolosa przemysłowego w Łodzi. Rozrost fortun fabrykantów, nędza wykorzystywanych przez pracodawców mas ludzkich, które ten moloch ludzki wchłania w siebie i wysysa w interesie garstki kapitalistycznych rekinów przemysłowych, zostały przedstawione bardzo sugestywnie.

Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa
Temperatura wrzenia. Jak zrozumieć gniew mężczyzn?
Arterburn Stephen, Stoop David

Autorzy obalają mity narosłe wokół prawdziwej męskości. Uświadamiają nam, jak wielu mężczyzn na co dzień zmaga się z wewnętrznym gniewem, który niespodziewanie daje o sobie znać w postaci wybuchów wściekłości i agresywnych zachowań. Tłumaczą, w jaki sposób i dlaczego męski gniew wpływa na wzajemne relacje, pracę, życie rodzinne i zdrowie. Udzielają cennych rad zwłaszcza kobietom, (...)

W Drodze, Poznań