Ustawienia motywu

Schemat
Kolor motywu
Wybierz swoje kolory
Kolor tła:
Wyczyść

.

.

Miejsce Piotrowe

Miejsce Piotrowe

7,62 zł

Adam Bujak

Ilość

Tabela formatów
x
Tabela formatów

Zwyczajowe formaty książek w przeliczeniu na milimetry

  • Formaty książek oznaczane są w większości symbolami używanymi w polskim drukarstwie. Poniższa tabela zawiera przeliczenia formatów na milimetry, chociaż należy mieć na uwadze, że nie wymaga się od drukarni milimetrowej dokładności, a na dodatek twarda okładka może zmienić wymiary nawet o centymetr.
  • Wymiary książek, które znacząco odstają od szeregu A, B i S podawane są w milimetrach (szerokość x wysokość).
  • Podstawowe szeregi wiążą się z formatami papieru A i B i stąd ich oznaczenia A6, A5, A4 oraz B6, B5. Bardzo popularnym formatem jest szereg specjalny S, najczęściej wystepujący jako S6. W tym formacie drukowana jest przede wszystkim beletrystyka, ponieważ jako niższy, a przede wszystkim znacząco węższy od formatu A5 jest bardziej wygodny w czytaniu.
  • Wiele wydawnictw korzysta z zagranicznych drukarń, stąd pojawia sie w Polsce także format pocket, czyli kieszonkowy format książki.

Tablica formatów

A7A6B6A5B5A4S6S5pocket
70 x 105 102 x 142 120 x 165 147 x 205 168 x 240 208 x 295 123 x 195 196 x 248 110 x 175

Wieczne Miasto, nazwane tu “Miejscem Piotrowym“, jest wśród wielu miejsc pielgrzymkowych sanktuarium szczególnym. Przybywają do niego co roku miliony ludzi z całego świata na spotkanie z Bogiem, na odnowę wewnętrzną. Posługiwanie pasterskie Namiestnika Chrystusa, Biskupa Rzymu, Ojca św. Jana Pawła II zostało uchwycone kamerą fotograficzną Adama Bujaka i pokazane w niniejszym albumie. Adam Bujak jako fotoreporter towarzyszył obecnemu Papieżowi gdy był on jeszcze pasterzem Kościoła świętego Stanisława biskupa i męczennika, arcybiskupem metropolitą krakowskim. Ileż to razy Bujak fotografował Kardynała Wojtyłę w różnych miejscowościach archidiecezji krakowskiej, w tym i w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gdy metropolita krakowski został wybrany Papieżem, Bujak natychmiast - począwszy od uroczystości inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II - stał się fotoreporterem nowego pontyfikatu. Album “Miejsce Piotrowe“ to owoc jego kilkuletnich wędrówek fotoreporterskich do Rzymu, do Stolicy św. Piotra, do Stolicy pasterskiego posługiwania Jana Pawła II.

a12862

Opis

Tytuł
Miejsce Piotrowe
Autor
Bujak Adam
Rok
1987
Wydawca
Calvarianum‚ Kalwaria Zebrzydowska
Wydanie
Format
A4
Oprawa
twarda

produkty powiązane

Z tej kategorii możesz także kupić inne produkty