Ustawienia motywu

Schemat
Kolor motywu
Wybierz swoje kolory
Kolor tła:
Wyczyść

.

.

Bajki czeskie

Bajki czeskie

28,57 zł

Jan Drda

Ilość

Tabela formatów
x
Tabela formatów

Zwyczajowe formaty książek w przeliczeniu na milimetry

  • Formaty książek oznaczane są w większości symbolami używanymi w polskim drukarstwie. Poniższa tabela zawiera przeliczenia formatów na milimetry, chociaż należy mieć na uwadze, że nie wymaga się od drukarni milimetrowej dokładności, a na dodatek twarda okładka może zmienić wymiary nawet o centymetr.
  • Wymiary książek, które znacząco odstają od szeregu A, B i S podawane są w milimetrach (szerokość x wysokość).
  • Podstawowe szeregi wiążą się z formatami papieru A i B i stąd ich oznaczenia A6, A5, A4 oraz B6, B5. Bardzo popularnym formatem jest szereg specjalny S, najczęściej wystepujący jako S6. W tym formacie drukowana jest przede wszystkim beletrystyka, ponieważ jako niższy, a przede wszystkim znacząco węższy od formatu A5 jest bardziej wygodny w czytaniu.
  • Wiele wydawnictw korzysta z zagranicznych drukarń, stąd pojawia sie w Polsce także format pocket, czyli kieszonkowy format książki.

Tablica formatów

A7A6B6A5B5A4S6S5pocket
70 x 105 102 x 142 120 x 165 147 x 205 168 x 240 208 x 295 123 x 195 196 x 248 110 x 175

Z “Posłowia“ Bolesława Lubosza: ;(...) Pisarz zanurzył się znowu w legendach, przypowieściach, pogwarkach i baśniach swego narodu, jakby chciał z tej studni ludowych mądrości zaczerpnąć źródlanego, ożywczego oddechu dla swej lutni, dla swej ruchliwej wyobraźni. Czuł sie zresztą zawsze bardzo dobrze wśród tej czeredy bohaterów - jakże barwnych i niezwykłych, jakże fantazyjnych. Przypatruje im się dobrotliwie, bo ich kocha - powiedziałbym, że nawet na swój sposób szanuje wszystkie te wiedźmy i złe wróżki, które powołuje do życia, ażeby dobro mogło zwyciężyć i przechadzać się w pełnej glorii. (...) Nawet dla śmierci, której przecież nikt nie kocha, pisarz ma głęboki szacunek, bo bez Kościeja nie byłoby życia. (...)

b02622

Opis

Tytuł
Bajki czeskie
Autor
Drda Jan
Rok
1978
Wydawca
Śląsk‚ Katowice
Wydanie
Stron
304
Format
A5
Oprawa
twarda
Seria
Biblioteka pisarzy czeskich i słowackich

produkty powiązane

Z tej kategorii możesz także kupić inne produkty