Ustawienia motywu

Schemat
Kolor motywu
Wybierz swoje kolory
Kolor tła:
Wyczyść

.

.

Miasto i gwiazdy

Miasto i gwiazdy

28,00 zł

Arthur Ch. Clark

Ilość

Formaty książek i ocena płyt winylowych
x

Zwyczajowe formaty książek w przeliczeniu na milimetry

  • Formaty książek oznaczane są w większości symbolami używanymi w polskim drukarstwie. Poniższa tabela zawiera przeliczenia formatów na milimetry, chociaż należy mieć na uwadze, że nie wymaga się od drukarni milimetrowej dokładności, a na dodatek twarda okładka może zmienić wymiary nawet o centymetr.
  • Wymiary książek, które znacząco odstają od szeregu A, B i S podawane są w milimetrach (szerokość x wysokość).
  • Podstawowe szeregi wiążą się z formatami papieru A i B i stąd ich oznaczenia A6, A5, A4 oraz B6, B5. Bardzo popularnym formatem jest szereg specjalny S, najczęściej wystepujący jako S6. W tym formacie drukowana jest przede wszystkim beletrystyka, ponieważ jako niższy, a przede wszystkim znacząco węższy od formatu A5 jest bardziej wygodny w czytaniu.
  • Wiele wydawnictw korzysta z zagranicznych drukarń, stąd pojawia sie w Polsce także format pocket, czyli kieszonkowy format książki.

Tablica formatów

A7A6B6A5B5A4S6S5pocket
70 x 105 102 x 142 120 x 165 147 x 205 168 x 240 208 x 295 123 x 195 196 x 248 110 x 175
KRYTERIA OCENY STANU PŁYT WINYLOWYCH - PŁYTA
nowe Mint (M) płyta zupełnie nowa, w folii (nieodtwarzana) lub odtworzona jednokrotnie. Bez śladów powierzchniowych.
jak nowe Near Mint (NM, M-) płyta wygląda perfekcyjnie, prawie jak nowa.
doskonały Excelent (EX) płyta wykazuje pewne znaki używalności (np. minimalne ryski tzw. papierówki), które zasadniczo nie mają wpływu jakość dźwięku.
bardzo dobry Very Good (VG) płyta odsłuchiwana wiele razy, na jej powierzchni mogą się znajdować niewielkie ryski w delikatny sposób (nie rażący) wpływający na jakość dźwięku.
dobry Good (G) płyta odtwarzana wielokrotnie, lecz nie była odpowiednio szanowana. Słychać utratę jakości dźwięku i zniekształcenia (smażenie, pykanie). Możliwe sporadyczne przeskoki.
zadowalający Fair (F) mogą występować rysy, powodujące głośne trzaski i przeskoki
zły Poor (P) płyta mocno zniszczona (porysowana). Zalecana do odsłuchu fragmentarycznego. Wartość wyłącznie sentymentalna lub kolejna "sztuka" do powiększenia kolekcji.

KRYTERIA OCENY STANU PŁYT WINYLOWYCH - OKŁADKA
nowe Mint (M) okładka i wszystkie dodatkowe elementy, takie jak koperta z tekstami, książeczka czy plakaty są w idealnym stanie.
jak nowe Near Mint (NM, M-) okładka i dodatki zachowane bez żadnych uszkodzeń.
doskonały Excelent (EX) okładka i wewnętrzna koperta mogą posiadać niewielkie ślady zużycia (np. delikatnie przetarte rogi, zagięcia, które wizualnie nie rzucają się w oczy).
bardzo dobry Very Good (VG) okładka i dodatkowe elementy noszą naturalne ślady czasu. Możliwe niewielkie zagięcia, przytarcia czy plamki, okładka jednak kompletna i nierozklejona.
dobry Good (G) okładka nosi wyraźne ślady czasu (przetarcia, przygięcia, naddarcia, pofałdowania od wilgoci, dedykacje, odbarwienia czy odbicie owalu płyty). Jednak estetycznie posklejana i kompletna.
zadowalający Fair (F) może być mocno uszkodzona, mocno poplamiona, podarta,
zły Poor (P) okładka zniszczona, mocno poplamiona, nieczytelna, niekompletna lub w częściach.

Przed miliardem lat Człowiek z przyczyn, których nikt już nie pamięta, porzucił stworzone przez siebie Galaktyczne Imperium i wycofał się na Ziemię. Ostatni przedstawiciele ludzkiej rasy schronili się w tkwiącym pośrodku pustyni mieście Diaspar. Mieszkańcy Diaspar odczuwają lęk przed otwartą przestrzenią i nigdy nie opuszczają murów miasta, żyjąc w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Pewnego dnia pojawia się jednak wśród nich wolny od tej fobii człowiek, który postanawia wyjaśnić tajemnice przeszłości. Opuszcza miasto i prowadząc żmudne dochodzenie odsłania dramatyczne dzieje rasy ludzkiej. Dzięki jego determinacji i odkryciom przełamana zostaje stagnacja, w jakiej od tysiąca milionów lat grzęźnie Diaspar, i Człowiek znowu zaczyna śmiało patrzeć w gwiazdy, których widok napawał go dotąd takim przerażeniem.

a01845

Opis

Tytuł
Miasto i gwiazdy
Autor
Clark Arthur Ch.
Rok
1993
Wydawca
Amber‚ Warszawa
Wydanie
Stron
Format
S6
Seria
Mistrzowie SF
ISBN
83-7082-165-0

produkty powiązane

Z tej kategorii możesz także kupić inne produkty