Ustawienia motywu

Schemat
Kolor motywu
Wybierz swoje kolory
Kolor tła:
Wyczyść

.

.

Pewnego dnia o zmierzchu świata

Pewnego dnia o zmierzchu świata

17,14 zł

William Saroyan

Ilość

Tabela formatów
x
Tabela formatów

Zwyczajowe formaty książek w przeliczeniu na milimetry

  • Formaty książek oznaczane są w większości symbolami używanymi w polskim drukarstwie. Poniższa tabela zawiera przeliczenia formatów na milimetry, chociaż należy mieć na uwadze, że nie wymaga się od drukarni milimetrowej dokładności, a na dodatek twarda okładka może zmienić wymiary nawet o centymetr.
  • Wymiary książek, które znacząco odstają od szeregu A, B i S podawane są w milimetrach (szerokość x wysokość).
  • Podstawowe szeregi wiążą się z formatami papieru A i B i stąd ich oznaczenia A6, A5, A4 oraz B6, B5. Bardzo popularnym formatem jest szereg specjalny S, najczęściej wystepujący jako S6. W tym formacie drukowana jest przede wszystkim beletrystyka, ponieważ jako niższy, a przede wszystkim znacząco węższy od formatu A5 jest bardziej wygodny w czytaniu.
  • Wiele wydawnictw korzysta z zagranicznych drukarń, stąd pojawia sie w Polsce także format pocket, czyli kieszonkowy format książki.

Tablica formatów

A7A6B6A5B5A4S6S5pocket
70 x 105 102 x 142 120 x 165 147 x 205 168 x 240 208 x 295 123 x 195 196 x 248 110 x 175

“Pewnego dnia o zmierzchu świata“ to powieść w dużym stopniu autobiograficzna. Jej poetycki, metaforyczny tytuł i motto sygnalizują, że będzie to rzecz utrzymana w nastroju refleksyjnym. Tematem książki jest kilkudniowy pobyt w Nowym Jorku starzejącego się dramaturga. Bohater przekroczył już smugę cienia i u schyłku życia zaczyna inaczej patrzeć na otaczający go świat - świat, który w jego oczach także przeżywa swój zmierzch. Napisana prosto, powściągliwie, utrzymana w nastroju zadumy, książka Saroyana nie jest pesymistyczna. Bohater o zmierzchu swojego życia odnajduje jeszcze pogodne chwile; odnawia dawne przyjaźnie, odnajduje wspólny język z najbliższymi. Książka tchnie atmosferą dobroci, ciepła, wiele w niej także subtelnego humoru, tak charakterystycznego dla całej twórczości tego pisarza.

a07252

Opis

Tytuł
Pewnego dnia o zmierzchu świata
Autor
Saroyan William
Rok
1973
Wydawca
Państwowy Instytut Wydawniczy‚ Warszawa
Wydanie
1
Stron
197
Format
S6
Seria
Klub Interesującej Książki

produkty powiązane

Z tej kategorii możesz także kupić inne produkty